Sort by

brittany has logged 29 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bull

Bull

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Being 17

Being 17

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Daphne

Daphne

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vision

Vision

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry