• OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Studio 666

  • The United States of America

    ½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Aquaslash

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Antes do Fim

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Devil's Knot

    ★★

  • Revenge

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • Zama

    ½

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★

  • Sara's Puzzle

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Day After

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Faces Places

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Quality Time

    ★½

  • Body Electric

    ★★

  • Fall Equinox

    ★½

  • Essa Grande Coisa que Nunca Acontece

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • Eu Vi Dublado

  • Bad Johnson

    ★½

  • Pain & Gain

    ★★★★

  • 8 1/2 mm de terror

  • The Reader

    ★★

  • Fake Blond

    ★★★★

  • Love for Sale

    ★★★★★

  • Domino

    ★★★★

  • A Miss e o Dinossauro

    ★★★★

  • A Lot Like Love

    ★★½

  • Uptown Girls

  • Cabin Fever

  • Millennium Mambo

    ★★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★½

  • The Convent

    ★★★

  • New Rose Hotel

    ★★★

  • Armageddon

    ★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★★

  • Starship Troopers

    ★★★½

  • Titanic

    ★★★★★

  • Michael

    ★★★★★

  • Tromeo & Juliet

  • The Babysitter

  • Bad Boys

    ★★★

  • Psycho Cop Returns

  • Return of the Living Dead III

  • Jason Goes to Hell: The Final Friday

    ★★½

  • Alma Corsária

    ★★★

  • Poison Ivy

  • Demonic Toys

  • Evil Toons

  • Dollman

  • Shock 'Em Dead