Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Shock 'Em Dead

Shock 'Em Dead

1991
×
Read the review Edit this entry  
20
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Demonic Toys

Demonic Toys

1992
×
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

1995
×
Read the review Edit this entry  
18
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Deadly Games

Deadly Games

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
The Forest

The Forest

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
Read the review Edit this entry  
14
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
Read the review Edit this entry  
14
Nightmares

Nightmares

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
Read the review Edit this entry  
11
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
Read the review Edit this entry  
06
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
Read the review Edit this entry  
05
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Studio 666

Studio 666

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Nightwish

Nightwish

1989
×
Read the review Edit this entry  
03
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
Read the review Edit this entry  
02
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
Read the review Edit this entry  
02
Full Moon High

Full Moon High

1981
×
Read the review Edit this entry  
02
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Summer School

Summer School

1978
×
Read the review Edit this entry  
01
Hollywood High

Hollywood High

1976
×
Read the review Edit this entry  
01
Schizoid

Schizoid

1980
×
Read the review Edit this entry  
01
Lisa, Lisa

Lisa, Lisa

1974
×
Read the review Edit this entry  
01
Demonoid: Messenger of Death

Demonoid: Messenger of Death

1981
×
Read the review Edit this entry  
01
Dollman

Dollman

1991
×
Read the review Edit this entry  
14
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
Read the review Edit this entry  
10
The Stuff

The Stuff

1985
×
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
Read the review Edit this entry  
18
Night Visitor

Night Visitor

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
The Convent

The Convent

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Certain Fury

Certain Fury

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Darlings

Little Darlings

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rush Week

Rush Week

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silent Rage

Silent Rage

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Private School

Private School

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Essa Grande Coisa que Nunca Acontece

Essa Grande Coisa que Nunca Acontece

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eu Vi Dublado

Eu Vi Dublado

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
8 1/2 mm de terror

8 1/2 mm de terror

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Fall Equinox

Fall Equinox

2016
×
★½
Read the review Edit this entry