RSS feed for Brittany
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Doctor Who

Doctor Who

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Buddha of Suburbia

The Buddha of Suburbia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry