• Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Turning Red

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Birds of Paradise

  • Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★★

  • I Care a Lot

  • Hollywood

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Dracula

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★★

  • Judy

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Years and Years

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★