RSS feed for bri

bri has logged 119 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
True Grit

True Grit

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Next Door

Christmas Next Door

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kim Possible

Kim Possible

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
With Love, Christmas

With Love, Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sharing Christmas

Sharing Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Crown for Christmas

Crown for Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reel Injun

Reel Injun

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Searchers

The Searchers

1956
×
Read the review Edit this entry  
31
Demon House

Demon House

2018
×
½
Read the review Edit this entry