RSS feed for bri
  • Sonic the Hedgehog

    Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

    let's talk about how robotnik and agent stone are boyfriends

  • Sonic the Hedgehog

    Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

    sonic the hedgehog for best picture 2021

  • Like a Boss

    Like a Boss

    ★★★

    salma hayek's fake teeth gave me my rights

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

    imagine being jj abrams and finding out that adam driver has been nominated for an oscar while filming this movie and still doing him dirty like this

  • What If

    What If

    ★★★½

    this is adam driver at his most chaotic

  • Logan Lucky

    Logan Lucky

    ★★★★

    the way clyde logan is the perfect man

  • The Report

    The Report

    ★★★★

    *ariana grande voice* i hate america.

  • Marriage Story

    Marriage Story

    ★★★★½

    lmao i WISH my parents were still in love with each other after their divorce.

  • Men in Black: International

    Men in Black: International

    ★★★

    chris himbosworth

  • Little Women

    Little Women

    ★★★★½

    i have two thoughts after seeing this film:
    - timothée chalamet is good, actually 
    - saiorse ronan could literally kill god

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

    when c3po said "will this agony ever end?" i felt that

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    i loved the part where reylo kissed and then it cut to DIRECTED BY JJ ABRAMS directly afterwards