brkystr has logged 48 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Incident at Loch Ness

Incident at Loch Ness

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★½
Edit this entry  
14
The Dictator

The Dictator

2012
×
Read prior review Edit this entry  
14
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Film by Tuğra Kaftancıoğlu

A Film by Tuğra Kaftancıoğlu

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
my suburban stories

my suburban stories

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her Name Is Vasfiye

Her Name Is Vasfiye

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Addicted to Love

Addicted to Love

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Incident at Loch Ness

Incident at Loch Ness

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fubar

Fubar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bob Roberts

Bob Roberts

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
CB4

CB4

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mascots

Mascots

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
It's All Gone Pete Tong

It's All Gone Pete Tong

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Player

The Player

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
Nashville

Nashville

1975
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★
Edit this entry  
13
Every Man for Himself

Every Man for Himself

1980
×
★★½
Edit this entry  
05
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry