Sort by

Santi has logged 21 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night Night

Night Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Woman of the Year

Woman of the Year

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry