Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla x Kong: The New Empire

Godzilla x Kong: The New Empire

2024
×
Read the review Edit this entry  
28
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marc Maron: From Bleak to Dark

Marc Maron: From Bleak to Dark

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Napoleon

Napoleon

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Plus One at an Amish Wedding

Plus One at an Amish Wedding

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry