Finn has logged 112 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Narcissus and Goldmund

Narcissus and Goldmund

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A World Unseen: The Revenant

A World Unseen: The Revenant

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Leon in Wintertime

Leon in Wintertime

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Molly in Springtime

Molly in Springtime

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Bonifacio in Summertime

Bonifacio in Summertime

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Throat Singing in Kangirsuk

Throat Singing in Kangirsuk

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
My Father's Tools

My Father's Tools

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Fainting Spells

Fainting Spells

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Mud

Mud

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Nutag – Homeland

Nutag – Homeland

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Atlantiques

Atlantiques

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Violettina

Violettina

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Parsi

Parsi

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Dramatic Relationships

Dramatic Relationships

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Forever's Gonna Start Tonight

Forever's Gonna Start Tonight

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Rosalinda

Rosalinda

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Awake

Awake

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Warm Comedy about Depression, Madness and Unfulfilled Dreams

Warm Comedy about Depression, Madness and Unfulfilled Dreams

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Tenants

Tenants

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Everything Will Be Okay

Everything Will Be Okay

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Peacock

Peacock

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Route-3

Route-3

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Poppety in the Fall

Poppety in the Fall

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Butcher's Hill

Butcher's Hill

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry