• Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The 9th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Studio 666

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • Pinocchio: A True Story

  • Beanie Mania

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • New York Ninja

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • Shark Beach With Chris Hemsworth

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½