Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Ghost Adventures

Ghost Adventures

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino

Casino

1995
×
Edit this entry  
20
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Wall Street

Wall Street

1987
×
Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Crucible

The Crucible

1996
×
Edit this entry  
17
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
Edit this entry  
25
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry