• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Come From Away

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Oceans Apart: Greed, Betrayal and Pacific Island Rugby

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Loop

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Wind

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½