RSS feed for broehrs
  • Emma.

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

  • Frozen II

    ★★½

  • Transparent: Musicale Finale

    ½

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Judy

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Poms

    ★★

  • The Hustle

    ½

  • Wine Country

    ½

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Booksmart

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Serenity

    ½

  • Vice

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★★½

  • Her Smell

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Gloria Bell

    ★★★

  • Charlie Says

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Life of the Party

    ½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Sorry Angel

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • Game Night

    ★★½

  • Love, Simon

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Tully

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Private Life

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★