• Lightyear

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Hatching

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Sing 2

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Happening

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Tom Petty, Somewhere You Feel Free

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • There Is No

  • CODA

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Oceano Mare

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Out

    ★★★½

  • Scoob!

  • Face to Face Time

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Marcy Learns Something New

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Mulan

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Basic

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½