Sort by

Brogan has logged 43 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Little Giants

Little Giants

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Legion

Black Legion

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fat Pizza

Fat Pizza

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
13
See You Soon

See You Soon

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1408

1408

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Gunman Called Nebraska

Gunman Called Nebraska

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mother

Mother

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
About Time

About Time

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry