• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • Umma

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cyrano

  • Parallel Mothers

  • Queenpins

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★½

  • Together

    ★★★½

  • The Housewife and the Hustler

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Deadly Cuts

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Best Sellers

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★½

  • Yearly Departed

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • I Hate New Year's

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Holidate

    ★★

  • This Is Not A Love Letter

    ★★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½