Sort by

brono has logged 398 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Edit this entry  
18
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
Edit this entry  
10
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ava

Ava

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fall

The Fall

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amulet

Amulet

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry