Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Ousmane

Ousmane

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Hanging On

Hanging On

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
I Would Never

I Would Never

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Sycorax

Sycorax

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Soft Animals

Soft Animals

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
A Few Miles South

A Few Miles South

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Boobs

Boobs

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Twelve Hours

Twelve Hours

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murina

Murina

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
France

France

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Ste. Anne

Ste. Anne

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Futura

Futura

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Benediction

Benediction

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Train Again

Train Again

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
earthearthearth

earthearthearth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Polycephaly in D

Polycephaly in D

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Red Filter is Withdrawn.

The Red Filter is Withdrawn.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Inner Outer Space

Inner Outer Space

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Capacity For Adequate Anger

The Capacity For Adequate Anger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dear Chantal

Dear Chantal

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Earwig

Earwig

2021
×
★★
Edit this entry  
10
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Aloners

Aloners

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Afternoon

Afternoon

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Tomorrow’s Promise

Tomorrow’s Promise

1967
×
★★★½
Edit this entry  
04
Private Imaginings and Narrative Facts

Private Imaginings and Narrative Facts

1968
×
★★★
Edit this entry  
04
Remembrance: A Portrait Study

Remembrance: A Portrait Study

1968
×
★★★★
Edit this entry  
01
My Sister's Good Fortune

My Sister's Good Fortune

1995
×
★★½
Edit this entry  
31
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Edit this entry  
31
Far Away

Far Away

1992
×
Edit this entry  
31
The Bridges of Sarajevo

The Bridges of Sarajevo

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
I Stayed in Berlin All Summer

I Stayed in Berlin All Summer

1994
×
★★★
Edit this entry  
31
Prague, March ’92

Prague, March ’92

1992
×
★★★
Edit this entry  
31
Beautiful Yellow Color

Beautiful Yellow Color

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
Cityscape

Cityscape

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Plagiarists

The Plagiarists

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Movements of a Nearby Mountain

Movements of a Nearby Mountain

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Rue Mallet-Stevens

Rue Mallet-Stevens

1986
×
★★½
Edit this entry  
09
Toute une nuit

Toute une nuit

1982
×
★★★★
Edit this entry