Sort by

liam has logged 371 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love

Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry