• Dear Evan Hansen

    ½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • Old

    ★★½

  • Pig

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Voyagers

    ★½

  • Moxie

    ★★½

  • Cherry

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Downfalls High

  • The Prom

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Narc

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Split

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★