Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Little Man Tate

Little Man Tate

1991
×
★★½
Edit this entry  
24
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Edit this entry  
06
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★½
Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Edit this entry  
13
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
26
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Children Are Watching Us

The Children Are Watching Us

1944
×
★★★½
Edit this entry  
01
Roma

Roma

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
21
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Till

Till

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry