brooklynbuzzcut has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
12
Faust

Faust

1926
×
★★★★
Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
A Man There Was

A Man There Was

1917
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eden

Eden

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★½
Edit this entry  
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
25
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Edit this entry  
20
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★
Edit this entry  
16
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry