Sort by

brooklyn has logged 231 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry