Sort by

brooklyn has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hook

Hook

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry