Sort by

ms jareau has logged 131 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
01
Closer

Closer

2004
×
★★
Edit this entry  
29
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Best Friend Is a Vampire

My Best Friend Is a Vampire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casper

Casper

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
03
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry