• Suspiria

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Mega Time Squad

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Arctic

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • General Magic

    ★★★★

  • Beirut

    ★★★

  • Ready Player One

    ½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★½

  • A Vigilante

    ★★★★

  • Fast Color

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • The Hurricane Heist

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Long Dumb Road

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Piercing

    ★★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • The Babysitter

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★½

  • Hagazussa

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • Thelma

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Radius

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½