• Avatar 5

    ½

  • Avatar 4

    ½

  • Avatar 3

    ½

  • Wonka

    ½

  • Avatar: The Way of Water

    ½

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★★★

  • The Andy Baker Tape

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Deep Water

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Look At Me: XXXTENTACION

    ★★★★½

  • X

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★★

  • Dual

    ★★★★★

  • Watcher

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • The Tourist

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★★★

  • Photocopier

    ★★★★

  • The Manor

    ★★★★★

  • For Roger

    ★★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Alone with You

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Clickbait

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Martyrs Lane

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★★★

  • Beckett

    ★★★★★