Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wild Geese

Wild Geese

1953
×
Edit this entry  
26
Nights on the Road

Nights on the Road

1952
×
Edit this entry  
26
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Guns to the Border

Four Guns to the Border

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Transitions

Three Transitions

1973
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Forgotten Colours of Dreams

The Forgotten Colours of Dreams

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emotion

Emotion

1966
×
★★½
Edit this entry  
16
Ant Head

Ant Head

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mushroom

Mushroom

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bag

Bag

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
KoKo's Earth Control

KoKo's Earth Control

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ascension of the Demonoids

Ascension of the Demonoids

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twice a Man

Twice a Man

1963
×
★★½
Edit this entry  
05
Fleeing No More

Fleeing No More

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
O Black Hole!

O Black Hole!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
L

L

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Our Ten Years

Our Ten Years

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hunters

The Hunters

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Quilting Instructions 1-14

Quilting Instructions 1-14

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Silent Majority

The Silent Majority

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
An Appeal Made into Silence

An Appeal Made into Silence

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hubert Bals Handshake

Hubert Bals Handshake

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
Fear of Blushing

Fear of Blushing

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Gemini

Gemini

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Kisangani Diary

Kisangani Diary

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Waiting Room Project

The Waiting Room Project

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Ramayana

Ramayana

1942
×
★★½
Edit this entry  
23
Nabarun

Nabarun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slow Dancing In The Big City

Slow Dancing In The Big City

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy's Dream

The Mummy's Dream

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Golden Boat

The Golden Boat

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wings of the Dove

The Wings of the Dove

1997
×
★★
Edit this entry  
17
The Phantom of Regular Size

The Phantom of Regular Size

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gandu

Gandu

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bitter Stems

The Bitter Stems

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Warning to the Curious

A Warning to the Curious

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
There Lived Kozyavin

There Lived Kozyavin

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Der Wechselbalg

Der Wechselbalg

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Morning's Tree-Lined Street

Morning's Tree-Lined Street

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★½
Edit this entry  
10
Kalighaat Fetish

Kalighaat Fetish

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mommy Mommy Where's My Brain?

Mommy Mommy Where's My Brain?

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
When Passion Blinds Honesty

When Passion Blinds Honesty

1911
×
★★½
Read the review Edit this entry