Sort by

brotherdeacon has logged 23 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Entranced Earth

Entranced Earth

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonderful Mirrors

Wonderful Mirrors

1907
×
★½
Edit this entry  
27
The Only Son

The Only Son

1936
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jail Bait

Jail Bait

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poison

Poison

1991
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Poet and Singer

The Poet and Singer

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stark Fear

Stark Fear

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daddy, Father Frost Is Dead

Daddy, Father Frost Is Dead

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Even Red Can Be Sad

Even Red Can Be Sad

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wildcat

The Wildcat

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Take Me Please

Take Me Please

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Address

Last Address

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hills of Marlik

The Hills of Marlik

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast Film

Fast Film

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★
Edit this entry  
06
The Walking Hills

The Walking Hills

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wonder Ring

The Wonder Ring

1955
×
Read the review Edit this entry  
02
Saudade

Saudade

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Celestial Subway Lines/Salvaging Noise

Celestial Subway Lines/Salvaging Noise

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Door

The Door

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Hieronymous Bosch's Garden of Delights

Hieronymous Bosch's Garden of Delights

1981
×
★★★
Edit this entry  
01
Melancholia

Melancholia

2011
×
Read prior review Edit this entry