Sort by

brotherdeacon has logged 28 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moses and Aaron

Moses and Aaron

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Private Imaginings and Narrative Facts

Private Imaginings and Narrative Facts

1968
×
★★★
Edit this entry  
29
Remembrance: A Portrait Study

Remembrance: A Portrait Study

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Willie

Willie

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Won't Anybody Listen

Won't Anybody Listen

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ming Green

Ming Green

1966
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cloud Shadows

Cloud Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elephants Dream

Elephants Dream

2006
×
★½
Edit this entry  
26
The Secret Garden

The Secret Garden

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mischief Makers

The Mischief Makers

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Haine

La Haine

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Operator

Operator

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Chant of Jimmie Blacksmith

The Chant of Jimmie Blacksmith

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Geneviève

Geneviève

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oh! I Can't Stop!

Oh! I Can't Stop!

1975
×
★½
Edit this entry  
14
Signal 7

Signal 7

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Must Love

Love Must Love

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sitting

Sitting

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Days of Wine and Roses

Days of Wine and Roses

1958
×
★★★
Edit this entry  
12
YA PRIVATE SKY

YA PRIVATE SKY

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
H-8...

H-8...

1958
×
Edit this entry  
06
930

930

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
7:35 in the Morning

7:35 in the Morning

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Sensation Hunters

Sensation Hunters

1933
×
★★
Edit this entry  
01
Apex

Apex

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry