• Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Everything You Do Hurts Me Beyond Comprehension

  • Godzilla vs. Kong

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Wonder Woman 1984

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

    ★½

  • Driving While Black: Race, Space and Mobility in America

  • Creating The Queen's Gambit

  • Hubie Halloween

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

  • Coming Out

  • Twins in Paradise

  • Artemis Fowl

  • Good Omens: Lockdown

  • A Parks and Recreation Special

  • I've Been Afraid

  • Quiz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • La vita nuova

  • Emma.

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Zola

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Mama Weed

  • Like a Boss

  • A Bicycle Ride In A Walmart

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Bombshell

    ★★½

  • Christmas at Dollywood

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • The First Temptation of Christ

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★