Jarrett has logged 33 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spring on Zarechnaya Street

Spring on Zarechnaya Street

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Life Boat

Life Boat

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
In a Relationship

In a Relationship

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beastly

Beastly

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Russian Question

The Russian Question

1948
×
★★
Edit this entry  
16
The Iron Curtain

The Iron Curtain

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Predator 2

Predator 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Transit

Transit

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★½
Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry