• Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • We Are Still Here

    ½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

  • San Andreas

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Mojave

  • Infini

    ★★½

  • Furious 7

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★

  • The Witch

    ★★

  • Unbroken

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★½

  • Into the Woods

    ★★★

  • Comet

    ★★½

  • Dying of the Light

    ★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • Interstellar

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Fury

    ★★½

  • Monsters: Dark Continent

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Left Behind

    ½

  • Dracula Untold

    ★★★½

  • The Book of Life

    ★★

  • Annabelle

    ★½

  • Outcast

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Equalizer

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★½

  • Still Alice

    ★★★★★

  • Top Five

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★

  • Wild

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Rosewater

    ★★★½

  • Predestination

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★½

  • Lucy

    ½

  • I Origins

    ★★★½

  • The Purge: Anarchy

    ★½

  • They Came Together

    ★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

  • 22 Jump Street

    ★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★½

  • Force Majeure

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Godzilla

    ★★★★★

  • Rage

    ★½

  • Transcendence

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Divergent

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Neighbors

    ★★★★

  • Chef

    ★★★½

  • Noah

    ★★½

  • Mr. Peabody & Sherman

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • RoboCop

    ★★½

  • Non-Stop

  • The Raid 2

    ★★★★

  • Justice League: War

    ★★