• Old

    ★★½

  • A Man Departed

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Romeo & Juliet

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Dig

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Dancin' Bulldogs

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Shore

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • The Half of It

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tigertail

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

  • 1917

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out