Sort by
  • The Marvels

    ★★

  • Thanksgiving

    ★★★½

  • Leave the World Behind

    ★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★½

  • Do Not Disturb

    ★★½

  • Totally Killer

    ★★★

  • No One Will Save You

    ★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Barbie

    ★★

  • The Flash

    ★★½

  • Extraction 2

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Home for Rent

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Tetris

    ★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★

  • Matriarch

    ★½

  • hell is empty, all the devils are here

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★

  • Women Talking

    ★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Athena

    ★★★

  • TÁR

    ★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Raven's Hollow

    ★★

  • Fall

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Stars at Noon

    ★★

  • Leila's Brothers

    ★★★★

  • Burning Days

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro