Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★
Edit this entry  
27
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1991
×
★★
Edit this entry  
26
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Edit this entry  
06
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hugo

Hugo

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Wicker Park

Wicker Park

2004
×
★★
Edit this entry  
02
London Fields

London Fields

2018
×
½
Edit this entry  
01
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★½
Edit this entry  
31
A Perfect Murder

A Perfect Murder

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Mama

Mama

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★½
Edit this entry  
25
The Call

The Call

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Edit this entry  
23
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hot Spot

The Hot Spot

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Swimfan

Swimfan

2002
×
Edit this entry  
19
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
½
Edit this entry  
15
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
Edit this entry  
14
Jade

Jade

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Sirens

Sirens

1994
×
★★½
Edit this entry  
07
Vatel

Vatel

2000
×
★★
Edit this entry  
06
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The Void

The Void

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
01
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
Slither

Slither

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
Concussion

Concussion

2013
×
★½
Edit this entry  
28
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Ready to Wear

Ready to Wear

1994
×
★★
Edit this entry  
26
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Siesta

Siesta

1987
×
★½
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry