Sort by

brtblci has logged 575 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
Adore

Adore

2013
×
★½
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
28
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Edit this entry  
25
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Edit this entry  
23
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
21
Stretch

Stretch

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★½
Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Trance

Trance

2013
×
★½
Edit this entry  
20
Black Death

Black Death

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
About Cherry

About Cherry

2012
×
★½
Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Society

Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Cat People

Cat People

1982
×
★★½
Edit this entry  
17
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★½
Edit this entry  
13
The Magdalene Sisters

The Magdalene Sisters

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Derailed

Derailed

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
Spread

Spread

2009
×
Edit this entry  
01
The Lover

The Lover

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★
Edit this entry