Sort by

brtblci has logged 79 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Anita, Swedish Nymphet

Anita, Swedish Nymphet

1973
×
★★
Edit this entry  
15
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Edit this entry  
17
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Q

Q

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Edit this entry  
07
In a Glass Cage

In a Glass Cage

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Seed

Seed

2007
×
Edit this entry  
26
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★
Edit this entry  
09
The Escape

The Escape

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Five Minarets in New York

Five Minarets in New York

2010
×
½
Edit this entry  
02
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Edit this entry  
25
London

London

2005
×
★★
Edit this entry  
25
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Seance on a Wet Afternoon

Seance on a Wet Afternoon

1964
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Edit this entry  
23
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★½
Edit this entry  
21
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Edit this entry  
20
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Edit this entry  
19
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★½
Edit this entry  
19
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Frailty

Frailty

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
Edit this entry  
15
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry