Sort by

Anthony has logged 25 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Entering Red

Entering Red

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aziz Ansari: Nightclub Comedian

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Injustice

Injustice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Monster

The Monster

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Supergirl

Supergirl

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Tails

Red Tails

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Big Bucks: The Press Your Luck Scandal

Big Bucks: The Press Your Luck Scandal

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry