Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cuties

Cuties

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Robin's Wish

Robin's Wish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Banker

The Banker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry