• Leave No Trace

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★

  • Downsizing

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

  • Despicable Me 3

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Baywatch

    ★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Sandy Wexler

    ★★

  • Going in Style

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★½

  • Lou

    ★★★

  • Becoming Bond

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Deadpool: No Good Deed

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Team Thor: Part 2

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Come Together

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Inferno

    ★½

  • 13th

    ★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The White Helmets

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★★