• Juno

    ★★★★

  • Lolita

    ★★★★

  • Rocky III

    ★★★½

  • Duck Soup

    ★★★½

  • This Is 40

    ★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★½

  • King Kong

    ★★★½

  • The Longest Yard

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Rocky II

    ★★★★

  • Grand Hotel

    ★★★★

  • Rocky

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • Knocked Up

    ★★★

  • M

    ★★★★★

  • City Lights

    ★★★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★½

  • Mad Max Beyond Thunderdome

    ★★★