• RRR

    ★★★★★

  • Loveland

    ★★

  • X

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Cosmic Sin

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★

  • Hotel Inferno 3: The Castle of Screams

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Movies

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Unplanned

    ½

  • Zombie for Sale

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★★

  • Reprisal

    ½

  • Roma

    ★★★

  • Possum

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Hotel Inferno 2: The Cathedral of Pain

    ★★

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Naked

  • Little Evil

  • JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable – Chapter 1

    ★★

  • The Wrong Neighbor

    ★★½

  • The Villainess

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Going in Style

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • The Bye Bye Man

    ½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • This House Has People in It

    ★★★★★

  • The Boy

    ★★

  • Creed

    ★★★½

  • Southbound

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Regular Show: The Movie

    ★★★★½

  • Deathgasm

    ★★★★½

  • Turbo Kid

    ★★★