Sort by
  • Bill Russell: Legend

  • You People

    ½

  • Fleishman Is in Trouble

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • EO

    ★★★½

  • Sneakerella

  • Ambulance

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Memoria

  • Red Notice

    ½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Untold: Malice at the Palace

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ½

  • Pig

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • F9

  • Bad Trip

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

  • Tiger

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • Fatman

  • Mangrove

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Inheritance

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Money Plane

  • The Old Guard

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • 8:46

  • Normal People

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★½