Jon? has logged 33 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Xala

Xala

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Joy of Learning

The Joy of Learning

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Money Plane

Money Plane

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nothing But a Man

Nothing But a Man

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Outer Space

Outer Space

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hail Mary

Hail Mary

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Soleil Ô

Soleil Ô

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
For Ever Mozart

For Ever Mozart

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Entranced Earth

Entranced Earth

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Murder of Fred Hampton

The Murder of Fred Hampton

1971
×
Read the review Edit this entry  
03
Speaking Parts

Speaking Parts

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Calendar

Calendar

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry