Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Whindersson Nunes: Adult

Whindersson Nunes: Adult

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Adolescents

Adolescents

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★½
Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Café Society

Café Society

2016
×
½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★½
Edit this entry