• Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Naked

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Mummy

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Rammstein: Paris

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Allied

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Young Pope

    ★★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Founder

    ★★★½

  • Lion

    ★★★½

  • The Distinguished Citizen

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★½

  • The Shallows

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Turbo Killer

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Zoolander 2

    ★½