• Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • The Flash

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Music

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Stardust

    ½

  • Run

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

  • Hamilton

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Mulan

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

    ½

  • Christmas Hotel

    ★½

  • Christmas Love Letter

    ★½

  • The Christmas Temp

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Klaus

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Gemini Man

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • In the Tall Grass

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★

  • Tall Girl

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Waves

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Angel Has Fallen

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Kitchen

  • Airplane Mode

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Monster Island

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Rim of the World

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Loqueesha

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Critters Attack!

    ★★